5 tipov ako udržiavať vašu suchú pleť sviežu


Nepekné viditeľné šupinky, ktoré nám vedia pekne znepríjemniť život a nevieme sa ich za nič na svete zbaviť. Suchá pleť je ženským problémom číslo jeden najmä v zimných mesiacoch, ale mnohé z nás trápi aj v inom období roku. Poďme sa spolu pozrieť na pár tipov, ako vašu pleť čo najviac hydratovať a zabrániť vzniku nepríjemných suchých miest!

masáž

1.       Začíname zvnútra
Tak ako pri všetkom aj tu platí, že vaša pleť je vizitkou toho, aký životný štýl vediete. V prvom rade je dôležité uvedomiť si, že asi niečo nerobíte správne a poriadne sa nad tým zamyslieť, určite hneď prídete na pár veci. Po ďalšie a to veľmi dôležité je, že hydratácia začína vo vnútri a teda, potrebujete piť veľa čistej vody. Pitný režim je dôležitý nie len pre krásny vzhľad vašej pleti, ale aj pre vaše celkové zdravie. Navyše sa budete cítiť lepšie a budete mať viac energie!
 
2.       Ruky od nej preč!
Všimli ste si, že keď si chcete vašu pleť vytláčať, vždy to narobí iba viac škody ako úžitku? Presne tak to je a preto sa vašej pleti zbytočne nedotýkajte! Na rukách sa nachádza najviac baktérií a keď si nimi nebodaj chcete vytláčať vyrážky, stav pleti si len viac zhoršíte a baktérie viac rozšírite, navyše po vytláčaní budete mať pokožku ešte suchšiu. Preto keď už sa pleti dotýkate, vždy si pred tým dôkladne umyte ruky aj tvár.
 
3.       Krémy a pleťové vody
Prirodzene najznámejšia metóda ako vašu pleť hydratovať je určite pleťový krém. Krémujte si pleť pravidelne, čiže ráno a večer. Dbajte však na to, o aký výrobok ide, všetky kozmetické výroby sú totiž určené na iný typ pleti, tento fakt neignorujte.
Ďalšou veľmi účinnou metódou sú pleťové vody. Dajú sa kúpiť v každej lekárni aj drogérii a máte k dispozícii široký výber ako napríklad levanduľovú alebo ružovú vodu. Predávajú sa v sklenených flaštičkách vo forme spreju a tvár si nimi doslova „poprášite“.
 
4.       Pozor na make-up!
Veľa žien zanedbáva výber správneho make-upu, čo je tiež jednou z hlavných príčin nadmerne vysušenej pleti. Tak ako krémy, aj make-upy sú určené na rôzne druhy pleti, niektoré hydratujú, iné vysušujú alebo teda „zmatňujú“. Vždy si preto tvár pred tým, ako nanesiete make-up nakrémuje a všimnite si ktorá značka vás sedí a tej sa potom držte. Nie je predsa nič horšie ako škaredý, neprirodzený make-up.

maska
 
5.       Vitamíny, masky, starostlivosť
Suchá pleť potrebuje oveľa viac starostlivosti ako tá normálna, preto tento krok nezanedbávajte a sústreďte sa na to, aby ste sa o ňu starali pravidelne. Na internete nájdete množstvo receptov na účinné recepty z domácich surovín, ktoré jej stav skutočne zlepšia. Tiež je možné, že vášmu telu chýbajú potrebné vitamíny. Skúste teda zájsť do lekárne a kúpiť si škatuľku vitamínov, na pleť je výborný napríklad kremík alebo aloe vera.